Izvor slike: https://ranjithgfx.blogspot.ba/2015/05/
Žene i muškarci podjednako pate od infekcija bešike. Oko 85% infekcija urinarnog trakta izaziva Echerichia coli, bakterija koja se normalno nalazi u crijevnom traktu.
Infekcija bešike se odlikuje urgentnim nagonom da se isprazni bešika, uriniranje je često i bolno; čak i kad je bešika prazna javlja se nagon za uriniranjem. Urin često ima jak neprijatan miris i zamućen je. Ako se ne tretira cistitis, to dovodi do infekcije bubrega, što je ozbiljniji zdrastveni problem.
“čisti” bakterije Brusnica je jedan od najboljih biljnih lijekova za urinarne infekcije. Kvalitetan sok od brusnice sprečava razvoj bakterija i njihovo prianjanje na zidove bešike. Piti 1dl soka od brusnice (prirodnog i nezaslađenog) dnevno. Ako vam sok nije dostupan, mogu da se uzimaju i kapsule brusnice koje se uzimaju sa većom kolićinom vode.
ublažava bolove List breze je prirodan diuretik i smanjuje bolove vezane za urinarne infekcije.
smanjuje peckanje Čaj od maslačka je diuretik, stimuliše rad bubrega i olakšava tegobe (pečenje).
efikasna kao brusnica. Borovnica je jak antioksidant i efikasna je skoro kao i brusnica kod cistitisa.
jača bešiku Korjen bijelog sljeza sprečava razvoj bakterija, čisti i jača bešiku.
Uva u manjim dozama i u kombinacij sa drugim biljkama je diuretik i antiseptik koji je koristan protiv Echerichia coli
Čaj od ječma je veoma koristan jer jača funkciju bubrega (staviti 0,5 šolje ječma na 1,5 l vode , kad provri na tihoj vatri ostaviti još 15 minuta)
Kod ovakvih infekcija, dobro je piti velike količine tečnosti 2-3l dnevno.
U ishranu uključiti celer, peršun i lubenicu koji su prirodni diuretici i čistači bešike.
Dva puta dnevno po 20 minuta sedite u kupkama koje smanjuju bolove, kupke napravite od kamilice.
Izvor slike: http://www.redbarninc.com/blog/
1. Južno voće, jer mijenja PH urina. Izbegavati citrusno voce koje čini da urin bude alkalan što podstiče rast bakterija.
2. Alkohol i kafu, jer gode bakterijama Izbegavati alkohol, kafu, šećer, čokoladu, rafinisanu hranu koja podstiče razvoj bakterija.
3. Gvožđe, jer od njega bakterije rastu. U toku infekcije ne treba uzimati gvožđe, bakterijama treba gvožđe za rast, telo skladišti gvožđe u jetri, slezini, i koštanoj srži da bi sprečilo razvoj bakterija.
4. Mliječne proizvode, jer hrane ešerihiju. Izbjegavati mliječne proizvode u toku infekcije jer su oni savršena hrana za ešerihiju (šećer i mliječni proizvodi su podloga koja je hrani)